Standart Sigara bırakma uygulaması

'Android Uygulamaları' forumunda EmrahWM tarafından 9 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. EmrahWM

  EmrahWM New Member

  Katılım:
  13 Nisan 2016
  Mesaj:
  16
  Sigara bırakma uygulaması
  Merhaba Değerli Okurlar

  Sigara içmeyi kesmek adına küçük ipuçları verdiğim bir yazı yayımlamıştım. Bu yazımda önceki yazıma ilave şekilde birkaç bilgi daha ilave etmek istiyorum. Bu sefer sitemizin de umumi kategorisi olan teknoloji açısından bu meseleyi göz önüne alacağım.

  Teknoloji alanında ben bu konuyu cep telefonlarımızın android veya ios işletim sistemlerine göre ele almak istiyorum. Sigarayı bırakmak istiyorum ve teknoloji de yanımda olsun istiyorsanız sizlere tanıtacağım bu uygulamayı tam olarak deneyin: Sigaraya Son

  Bu uygulama android kullanıcıları için önerdiğim uygulamadır. Uygulamaya girdiğinizde sizden sigara kullanımınız hakkınızda birkaç bilgi alıyor. Bunları madde şeklinde belirtmek isterim. Buyrun:

  Sigarayı Bırakma tarihi
  gündelik içilen Sigara Adedi
  Bir Paket Sigara Tutarı(TL)
  Bir Paketteki Sigara Adedi
  Bir Sigarayı içme Süresi(dk.)
  Katran(m..)
  Nikotin(mt..)
  Zifir(metre.)
  Uygulamanın sorduğu bu soruları sigara kullanımınıza göre doldurtuktan sonra uygulamanın anasayfasına giderek durumunuzu, sağlığınızı, ödüllerinizi ve sigaranın zararları hakkındaki teferruatları bulabiliyorsunuz.

  durum bölümünde sigarayı bırakma tarihiniz ve hedef tarihiniz yazmaktadır. sıhhat bölümünde ise sigarayı kullanmadığınız dakikalar, günler, aylar ve yıllar sonra yaşamınızın daha sağlıklı olduğunu sizlere gösteren bilgiler bulacaksınız. ödüller bölümünde ise belirli süre periyotlarında uygulamanın sizlere koyduğu hedefler yer almaktadır. mesela yedi gün boyunca sigara içmeme, toplamda 50 adet içilmemiş sigara vs. bu tür hedefler.  Uygulamayı elimden geldiğince detaylı bir biçimde sizlere açıklamaya çalıştım. Umarım sigarayı bırakmak arzulayan okurlarımıza bu bilgiler yararlı olur.

  Kaynak
   

Bu Sayfayı Paylaş