Lviv Turumuz

'Köşe Yazılarınız' forumunda Hakan Kaynar tarafından 6 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. Hakan Kaynar

  Hakan Kaynar New Member

  Katılım:
  19 Eylül 2017
  Mesaj:
  17
  Lviv Turu ekonomik, özgür gezi konsepti üzerine planlanmıştır. Planlamalarımız genellikle özel ve küçük gruplar ile bugüne kadar bildiğiniz, gördüğünüz, katıldığınız turların aksine butik turlar şeklinde yapılmaktadır. Şehir gezintimiz “katılımcıların isteğine göre” yürüyerek ya da toplu taşıma araçlarıyla yapılır. Kültürü en iyi tanımanın şekli halkın arasına karışmak, yerel insanlarla sohbet edip, onlar gibi yaşamaktır. Bu yüzden Lviv Turu’nda “ekstra” hiçbir faaliyet yoktur.Lviv turuna daha önce beyaz rusya nakliye işiyle ilgilenen bir arkadaşımızın tavsiyesiyle katıldık ve umduğumuzdan güzel geçti.
  Yemek yenebilecek en güzel mekanlar;

  Centaur:
  Kahvaltı için tercih edebileceğiniz mekanlardan biri Centaur. Erken başlayan bir sabahı keyifli götürmek için Centaur’a gelebilir, Rynok Meydanı manzaraları ve lezzetli seçenekler ile burada ayılabilirsiniz. Centaur’un krepleri, yumurtalı alternatifleri önerilenler arasında.

  hampagneria X&X:
  Geldik şehrin klasiklerinden birine. Champagneria X&X’in khachapuri’siyle sosislisini denemeden buradan dönülmez. Khachapuri, bildiğimiz pidenin Gürcü versiyonu. Yanına bir de sosisli söylediniz mi tamamdır. Porsiyonlar büyük, o nedenle ortaya hepsinden söyleyelim, yeriz dyie düşünmeyin. Menüde tavuk, et ve domuz çeşitleri var, alternatifte sınır yok. Mekanın yemeğe arkadaş etmelik geniş şampanya ve şarap menüsü akılları biraz karıştırıyor, insan seçmekte zorlanıyor sonuçta.

  Backzewski Restaurant:
  Backzewski şehirde altı ısrarla çizilen mekanlardan biri. Botanik bahçesinden hallice iç dekorasyonu ile insanı hızlıca cezbediyor. Burası, geleneksel Ukrayna mutfağının şehirdeki en iyi durağı olarak kabul ediliyor. Ancak Backzewski’nin bu lezzetlerinin tadına bakmak öyle kolay değil. Nasıl ki Viyana’da Figlmüller’de yemek için üç hafta önceden rezervasyon yapıyorsunuz, burada da akşam yemeğine gitmek aynısını gerektiriyor. Seyahatlerimizde rezervasyonlu hareket etmek pek huyumuz değil, spontane gezmek bizi daha çok mutlu ediyor. Bu yüzden, Backzewski için de bu kalıba giremedik. Siz de bizim gibiyseniz, ortamı deneyimlemek için ikinci bir alternatifiniz daha var.Burada makedonya nakliye işiyle ilgilenen bir türkün tavsiyesi üzerine diğer bazı yemekleri denedik.
   

Bu Sayfayı Paylaş