E-Ticaret Siteleri için Google Zebra Güncellemesi

'Google' forumunda Ahmet tarafından 28 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ahmet

  Ahmet Webmaster

  Katılım:
  1 Nisan 2012
  Mesaj:
  2,560
  [​IMG]

  E-Ticaret Siteleri için Google Zebra Güncellemesi

  E-TİCARET SİTELERİ BURADAN KAYIT YAPTIRMALI!:
  http://www.google.com/trustedstores/

  Google'ın birçok güncellemesi geldi ve geçti. Tüm güncellemelerin hedef aldığı bazı hedefler vardı ve Google bu güncellemeler ile sitelerin üst sıralara çıkabilme kriterlerini tekrar tekrar belirledi. Şimi gelecek Zebra güncellemesi de E-Ticaret sitelerini ilgilendiriyor.

  Google bu yeni gelen güncellemeye Trusted Stores yani güvenilir mağazalar adını veriyor.


  Zebra Güncellemesi Nedir?

  Zebra güncellemesi Google'ın E-Ticaret sitelerinin durumunu yeniden belirlemek ve güncellemek adına getirdiği bir uygulama. E-Ticaret siteleri için yeni yeni kriterler gelecek ve bu yeni kriterlere en iyi şekilde uyan, en eksiksiz şekilde tamamlayan kişilerin E-Ticaret siteleri üst sıralara çıkaca. Yurt dışındaki birçok E-Ticaret sitesi güncellemeye hazırlanmış durumda.

  Zebra Güncellemesi Neden Geliyor?
  İnternet üzerinde birçok sahte ve iş yapmayan E-Ticaret sitesi mevcut. Fakat bunlara rağmen bu siteler üst sıralarda olabiliyor. İşte bu yüzden Google Zebra Güncellemesini getiriyor ve artık bu tür çöp siteleri aşağılara atarak gerçekten ticaret yapan ve üst sıraları hakeden siteleri üst sıralara çıkaracak.

  [​IMG]

  Zebra Güncellemesi Ne İstiyor?
  Zebra güncellemesi sizden gerçek bir E-Ticaret sitesi olduğunuzu kanıtlamanızı istiyor;

  1) Bir E-Ticaret sitesinde bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi sepettir. Tek link ile sepetinizi görüntüleme özelliği sitenizde mutlaka ekli olmalıdır.

  2) Bulunan sepet sistemine müşteriler ürün eklediği takdiirde otomatik olarak güncellenmesi gerekmektedir.

  3) Her E-Ticaret sitesinde olması gereken bir özellik de Hizmet sözleşmesidir. Hizmet sözleşmeniz yok ise Google tarafından üst sıralara çıkmayı unutmalısınız. Bunun yanında bir de Geri İade Koşullarınızı içeren metin olması gerekmektedir. Bunlar Zebra Güncellemesinin istediği en önemli özelliktir

  4) E-Ticaret sitenizde kesinlikle ve kesinlike müşterilerinizin kolayca kayıt olabileceği ve kendi panelini yönetebileceği bir Üyelik sistemi olmak zorundadır.

  5) Ürünlerinin sepet sistemine ekleyen kişinin ürünü o anda satın almasının zorunlu olmaması. İstediği takdirde daha sonra da sipariş verebilme şansının bulunması gerekmektedir.

  6) Kargo Takip Sistemi de Zebra Güncellemesinin zorunluluklarındandır. Eğer Kargo Takip sistemine sahip değilseniz bir an önce kurmanız veya sistemi temin etmeniz gerekmektedir.

  7) Sitenizdeki üyelik sistemine kayıt olurken kullanılan bir form, destek talebi, şikayet gibi durumlar için form ve daha buna benzer birço kolaylık sağlayacak müşteri formları sitenizde bulunmalıdır.

  Not: Yazı tamamen bana aittir. Normalde gerçekten hit getirecek bir yazı olduğu için satmayı planlıyordum fakat burada paylaşmamın daha yararlı olacağını düşündüm. Bir teşekkürü çok görmezseniz sevinirim.
   
 2. karakartal

  karakartal Kartalizm

  Katılım:
  21 Kasım 2012
  Mesaj:
  2,145
  Teşekkürler zebra güzelmiş :D
   
 3. fame

  fame Red Production

  Katılım:
  9 Şubat 2014
  Mesaj:
  296
  Teşekkürler
   
 4. osman75

  osman75 Banned

  Katılım:
  5 Ekim 2012
  Mesaj:
  140
  tşkler hocam
   

Bu Sayfayı Paylaş