Bir Firmanın Sitesi Nasıl Olmalıdır?

'Webmaster Eğitim Forumları' forumunda red07 tarafından 23 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. red07

  red07 New Member

  Katılım:
  9 Nisan 2012
  Mesaj:
  128
  Günümüzde web sitelerinin firmalar için ehemmiyeti tartışılmaz bir hal aldı. Peki firmaların internet adreslerini tasarlarken ne gibi şeylere dikkat etmeleri gerekli?
  Şirketlerin müşterilerinin güvenini kazanması için internet sitelerinin devamlı aktüel tutulması icap ediyor. Aktüel internet sayfası firmanın faaliyetini sürdürdüğü manasını taşıyan en ehemmiyetli göstergelerin başında geliyor. Peki ya internet siteleri kurgulanırken ne gibi şeylere dikkat edilmeli?
  Dikkatte bulunulması gerekli olan hususlar şu şekilde sıralanabilir:
  Şirketin vermiş olduğu mamül ve hizmetleri yansıtan şık ve anlaşılabilen bir tasarıma sahip olmalı. Şirketin yaptığı iş ile alakalı veriler yazıılı olarak çok açık bir biçimde anlatılmalı, resim ve videolarla desteklenmeli. Arka plan müzik kullanılmamalı. Böyle bir durumda ilk bakışta sevimli gelsede bilgi aramakta olan kullanıcılar için sorunlu ve güven kırıcı bir etmen olarak gözüküyor. Referanslar paylaşılarak güven arttırılımalı, Şirket haber ve duyuruları düzenli biçimde paylaşılmalı. internet site kullanıcıları ile etkileşimli bir koşul mevzu bahis ise, kullanıcı bilgilerinin paylaşılmayacağı ile alakalı taahhütte bulunulmalı ve izahat yapılmalı. Animasyon tabanlı siteler kullanılmamalı. Böyle bir durumda ayrıca arama motorları yönünden de sakıncalı. Animasyon tabanlı siteler arama motorları tarafından indekslenemezler.

  Red07
   
 2. Sinan ÜLGEN

  Sinan ÜLGEN WebSultan v3 geliyor

  Katılım:
  31 Mart 2012
  Mesaj:
  9,272
  Evvet güzel paylaşım hak veriyorum :)
   
 3. systemworm

  systemworm MUVHOST

  Katılım:
  25 Ağustos 2015
  Mesaj:
  22
  Paylaşım için teşekkürler...
   

Bu Sayfayı Paylaş