Bütün İşletim Sistemleri Aynı Tablette

'İşletim Sistemleri' forumunda Bertuğ Erdem tarafından 8 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bertuğ Erdem

  Bertuğ Erdem Banned

  Katılım:
  26 Nisan 2013
  Mesaj:
  4,266
  İtalyan firması Ekoore tarafından geliştirilen bir tablet Android, Windows 8 ve Ubuntu işletim sistemlerini bir arada kullanmanıza olanak sağlıyor. İlginç cihazın detayları haberimizde.
  21/05/2013 08:06
  Python S3 ile piyasaya giren İtalyan firması Ekoore; Ubuntu, Android ve Windows 8 işletim sistemlerine sahip olan bir tableti piyasaya sürdü. İtalyan firması Ekoore, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; Python serisinin, tek bir tabletin içinde çoklu işletim sistemlerine sahip olması amacıyla doğduğunu belirtti.
  Intel Celeron 847 çift çekirdekli işlemciye sahip olan bu tablet Android 4.2, Ubuntu ve Windows 8 işletim sistemlerini bir arada çalıştırabiliyor. Python S3, 8GB’a kadar RAM ve 32, 64, 128GB SSD sabit disk seçenekleriyle oldukça etkileyici görünüyor.
  Python S3’ün ekran boyutu ise 11.6 inç olarak belirlenmiş. Tabletin en güzel özelliği ise Wifi ve 3G'nin bir arada bulunması. Bu da kullanıcıların, tabletin 3G'li versiyonu için ayrı bir ücret ödemeyecekleri anlamına geliyor.

  Python S3'te birden fazla kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.
  Ayrıca bu tablette; çıkarılabilir QWERTY klavye, 2 adet USB girişi, bir Ethernet girişi bulunuyor. Harici klavyenin içerisinde ekstradan bir de batarya bulunuyor. Python S3’ün ekranı 1366x768 çözünürlüğüne sahip. Python S3'te bütün işletim sistemleri ve programlar mükemmel bir şekilde entegre etmesi için düşük bir ekran çözünürlüğünü kullanılmış.
  Ekoore, Python S3'ü İtalya’da 599 Euro ve Amerika’da 770 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Ekstra bataryalı çıkarılabilir klavye ünitesinin fiyatı ise 179 dolar olarak belirlenmiş.
   

Bu Sayfayı Paylaş