Android'li cebinize uygulama yükleme, Custom ROM

'Android Sistemleri' forumunda Faruk AKBAS tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Faruk AKBAS

  Faruk AKBAS Sadece Ceo

  Katılım:
  27 Nisan 2012
  Mesaj:
  4,625
  Android'li cebinize nasıl uygulama yükleyebilirsiniz?

  Android'li cihazınıza temel olarak iki yolla uygulama yükleyebilirsiniz: 1. Telefonunuzda Google Play'e girerek, 2. PC'nizde Google Play web sayfasını açarak.

  Cihazınızda Google Play'i açtığınızda ücretli veya ücretsiz uygulamalar arasında dolaşabilirsiniz. Yükleme işini yapmak için "Yükle" düğmesine basmanız yeterlidir, gerisini Android sizin için halledecektir.

  Bilgisayarınızda Google hesabınıza oturum açtıktan sonra Google Play web sitesine bağlanırsanız (play.google.com), buradan da cebinize uygulama yükleyebilirsiniz. Cebinizi internete bağladığınızda yüklemeyi seçtiğiniz uygulamalar otomatik olarak cebinize yüklenecektir. Bu sayede örneğin internette dolaşırken bir Android uygulamasına rastladığınızda, telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan, direkt olarak cebinizden onu inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

  Özel ROM'lar (Custom ROM) nasıl yüklenir?

  Android'li cihazınıza Özel ROM yüklemek, ileri seviye bir iştir, dolayısıyla yanlış yapacağınız bir davranış cihazınızı "tuğla"ya çevirebilir. Bunun yanında cihazınız garanti kapsamı dışına da çıkabilir. ROM yüklemek için bunu daha önce yapmış olan bir arkadaşınızdan veya internette bulacağınız kaynaklardan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

  ROM yüklemeye karar verdiyseniz, geçen senenin ortalarında seçtiğimiz bu 5 harika Android ROM'una göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

  Tuğla'nın ne olduğunu merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Telefonunuz artık açılmıyorsa ve onu basit herhangi bir yolla sıfırlayamıyor, arayüzüne ulaşamıyorsanız, onun bir "tuğla" olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda "tuğlalaşan" bir cihazı bile hayata geri döndürmeniz mümkün olabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş