Android için Kişisel Finans, Bütçe ve Para Uygulamaları

'Android Sistemleri' forumunda boloff tarafından 27 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. boloff

  boloff New Member

  Katılım:
  3 Eylül 2012
  Mesaj:
  38
  Expense Manager

  [​IMG]

  Expense Manager’in birazdan tanıtımını yapacağımız tüm uygulamalardan en büyük farkı. Cloud ve Micro SD kart yedeklerini desteklemesidir. Bu kullanıcının uygulamaya girdiği bilgilerin korunacağı ve başka kimselerin eline geçemeyeceğinin de garantisi altındadır. Konu kişisel bütçe ve para ise; uygulamaya girilen değerlerin birçok firma için çok değerli olduğu düşünüldüğünde. Bize göre Expense Manager’in diğer kişisel finans, bütçe ve para uygulamalarından en büyük farkı budur.

  Expense Manage Uygulamasında; kredi kartı borçlarınızı, faturalarınızı, elden alınan borçları ödeme tarihleri ile beraber kayıt edebilirsiniz. Ek olarak gelirinizi de girerek; kişisel olarak gelir gider tablonuzu oluşturabilirsiniz.

  Expense Manage uygulamasının son güncellemesinde gelen ve rakiplerine göre farklı olan bir diğer özellik ise; fatura ve ödeme fişlerinizin resimlerini çekip kişisel ajandanıza ekleyebilmenizdir. Bu sayede daha kolay bir gelir – gider tablosu oluşturma imkanınız olacaktır. İlaveten uygulama içerisinde hesap makinesi gibi faydalı araçlarda bulunmaktadır. Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay kulanım özelliklerine sahip uygulamanın tek kötü yanı Türkçe dil desteği vermemesidir.

  Uygulamanın Google Play Puanı: 5 üzerinden 4,6
  Uygulamanın Fiyatı: Ücretsiz

  Expense Manage’nin Google Plus Üzerinden İndirmek için Link:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.expensemanager&hl=tr

  Money Lover Manager


  [​IMG]

  İsminden de anlayabileceğiniz gibi parayı seven herkesin kesinlikle android cihazlarında bulunması gereken bir uygulama. Money Lover’ı diğer kişisel finans, para yönetimi ve bütçe uygulamalarından ayırarak listemize girmesini sağlayan en büyük özellik; eğlenceli ve kolay bir ara yüze sahip olmasıdır. Bu özellik uygulamanın sadece iş adamları için değil, ev hanımları ve gençler içinde yararlı bir uygulama olduğunu göstermektedir.

  Money Lover’ı Android cihazınıza indirdikten sonra; aylık gelir ve düzenli giderler gibi kısımları doldurabilirsiniz. Bu bölümlerde sizin anlayacağınız şekilde kategoriler açabilir ve uygulamanızı kişiselleştirebilirsiniz. Böylelikle aylık, haftalık ve günlük bazda harcamalarınızı, sahip olduğunuz nakit miktarınızı görebilirsiniz. Farklı dil seçenekleri sunan Money Lover’ın şimdilik Türkçe özelliği olmasa da basit kullanımı, anlaşılır simgeleri ve kolay ara yüzü nedeniyle Türkçe dile desteğine pek ihtiyaç duymayacaksınız. Ek olarak Money Lover uygulamasında ajanda, önemli olay girişleri, hesap makinası gibi araçlarda bulunmaktadır.

  Uygulamanın Google Play Puanı: 5 üzerinden 4,5
  Uygulamanın Fiyatı: Ücretsiz

  Money Lover’ı Google Plus Üzerinden İndirmek için Link:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bookmark.money&hl=tr

  AndroMoney

  [​IMG]

  Bize göre şuan için alanında Google Play üzerindeki en kaliteli uygulama. Uygulamayı diğer tüm kişisel finans ve bütçe yönetimi uygulamalarından ayıran özellik verilerin Microsoft Excel ile senkronize edilebiliyor oluşudur. Bu sayede uygulamada oluşturduğunuz kişisel finans tablonuzu bilgisayarınıza aktarabilir ve verileri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  Diğer uygulamaların sahip olduğu özelliklerin tamamına sahip olan AndroMoney uygulamasının ön plana çıkartan bir diğer özellik ise; gelir – gider tablolarının günlük, haftalık ve aylık bazda grafiksel doküman oluşturabilmesidir. Kullanımı ve ara yüzü özelliklerinin fazla oluşu nedeniyle diğer uygulamalara göre biraz daha zor olan AndroMoney uygulamasının; kompleks yapısına kısa sürede alışacağınızı tahmin ediyoruz.

  Herkesin kişisel finans tabloları bir olmaz. Kimininki karışık, kiminki ise basittir. AndroMoney; aktif yöneticiler, müdürler ve yüksek pozisyondaki paranın patronları için muhteşem bir uygulamadır. AndroMoney’nin birçok dil desteği olmasına karşın henüz Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

  Uygulamanın Google Play Puanı: 5 üzerinden 4,6
  Uygulamanın Fiyatı: 11,17 TL’dir.


  AndroMoney’i Google Plus Üzerinden İndirmek için Link:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromoney.pro&hl=tr

  Money Wise

  [​IMG]

  Andorid cihazlarla uyumlu en gelişmiş kişisel finans, bütçe ve para yönetimi uygulamaları arasında yer alan Money Wise; Andro Money uygulamasına göre daha basit bir ara yüze sahiptir. Kullanım kolaylığı açısından Andro Money’den bir adım önde olan Money Wise’ın içerisindeki özelliklerde yabana atılmayacak kadar iyi şekilde çalışmaktadır.

  Money Wise incelememizde uygulamanın en çok hoşumuza giden özelliği aylık harcamaları grafik üzerinde göstermesidir. Bu sayede kişi bir ay önce mutfak giderlerine ne kadar harcadığını ve daha önceki aylarla kıyaslamasını yapabilmektedir. Eğer tutucu ve parayı seven bir kişiyseniz; Money Wise’ın sizi daha da tutucu yapacağından emin olabilirsiniz. Uygulamanın Türkçe dil desteği yoktur ancak simgelerinin anlaşılır olması kullanımını oldukça kolaylaştırmıştır.

  Uygulamanın Google Play Puanı: 5 üzerinden 4,3
  Uygulamanın Fiyatı: 15,00 TL’dir.

  Andro Money’i Google Plus Üzerinden İndirmek için Link:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handynorth.moneywise&hl=tr

   

Bu Sayfayı Paylaş