Anchor Text Nedir ? Anchor Text Nasıl Uygulanır Kullanılır ?

'Google' forumunda Mark Zuckerberg tarafından 9 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. Mark Zuckerberg

  Mark Zuckerberg Fikirler Ölmez |1881-193∞

  Katılım:
  2 Eylül 2012
  Mesaj:
  786
  Anchor text nedir?

  Kısaca Link atanan anahtar kelimeye Anchor Text denilmektedir. Yani tıklanabilen metinlerdir. Düzenli, çeşitli ama aşırıya kaçmayan anchor text kullanımıile sitenizi google sıralamasında hızla yükseltebilirsiniz.
  Anchor Text Çeşitliliği ve Kullanımı

  Link alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresine girmesine yol açabilileceği gibi, 2013 goole güncellemeleri ile tekrar tekrar kullanılan anahtar kelime ve öbekleri bir süre sonra siteyi spama sokmaktadır . Bu sebeble ana kelimelerle link aldığınız kadar diğer alt kelimelerlede link almalısınız.
  Mesela telefon kelimesini ele alalım;

  Telefon kelimesini ana kelime olarak varsayalım , yanı sıra telefon nedir, telefon çeşitleri, Android telefonlar gibi diğer anahtar kelime türevlerinden de link almak gerekir. Anahtar kelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google Insights kullanılabilir.

  Anchor Text içinde site ismini de kullanmaya özen gösterilmelidir. Örneğin bir forumda yaptığınız paylaşımda anahtar kelimenizle link vermek yerine site ismiyle veya sadece url adresinizi kullanarak (siteismi.com veya http://www.siteismi.com gibi) link verin. Bu şekilde kullanılan anchor textler, Google tarafından seo amacı güdülmeden sitenin referans gösterildiğini düşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalı bir paylaşım yapıldığı kanısına varılır , spam ve bomb riski minimuma indirgenir. Bilindiği gibi her site sahibi sitesini her fırsatta seo yapacak şekilde anahtar kelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genellikle site url’sine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bir bakıma size referans olduklarını ima ederler , Bu durum da Google’ın gözüne girmek için oldukça etkilidir.

  [​IMG]
   
 2. fame

  fame Red Production

  Katılım:
  9 Şubat 2014
  Mesaj:
  296
  Mukemmel konu :)
   
 3. osman75

  osman75 Banned

  Katılım:
  5 Ekim 2012
  Mesaj:
  140
  tşkler hocam
   
 4. recepdaa

  recepdaa New Member

  Katılım:
  4 Temmuz 2015
  Mesaj:
  38
  saol mükemmel
   
 5. recepdaa

  recepdaa New Member

  Katılım:
  4 Temmuz 2015
  Mesaj:
  38
  tşkler hocam
   

Bu Sayfayı Paylaş